Підсумки конкурсу-рейду «Увага! Діти — на дорозі!»

опубліковано 25 вер. 2013 р., 00:22 Наталія Царевич   [ оновлено 25 вер. 2013 р., 00:35 ]
Діти — категорія учасників дорожнього руху, предмет окремої уваги Державтоінспекції. Тема профілактики дитячого дорожньо-транспортного травматизму вічна, бо є, власне кажучи, не темою, а постійним процесом виховання, формування необхідних навиків поведінки дитини в такому небезпечному місці, яким є для людського життя дорога. Звичайна дорога, знайома оку до найдрібнішої деталі, і незбагненна в тому, які несподіванки вона приховує в собі. Дитячий травматизм на автодорогах завжди був однією з болючих тем. Природно, що маленькі пішоходи не мають життєвого досвіду, не можуть так швидко орієнтуватися й оцінювати обстановку на дорозі, як дорослі. А неконтрольовані енергійність і допитливість іноді призводять до трагічних наслідків.

Діти мало думають про небезпеку і наражаються на неї, переходячи вулицю в непередбачених для цього місцях, несподівано вибігаючи на проїжджу частину перед транспортом, що наближається, або з-за об’єктів, що обмежують видимість.

Саме тому, з метою активізації роботи з попередження дитячого дорожньо-транспортного травматизму, напередодні та в перші дні нового 2013-2014 навчального року у СШ № 106 проводилось узагальнення та розповсюдження кращих форм і методів профілактичної роботи для школярів. З метою привернення уваги батьків до проблем гарантування безпеки неповнолітніх, з 20 серпня 2013 року за ініціативою ДДАІ МВС України розпочато Всеукраїнський конкурс — рейд «Увага! Діти — на дорозі!», який тривав до 20 вересня 2013 року.У СШ № 106 І-ІІІ ступенів навчання пройшли заходи в рамках проведення Всеукраїнського рейду «Увага! Діти на дорозі!», мета якого – активізація роботи щодо попередження травмування і загибелі дітей на дорозі.

На батьківських зборах обговорено стан дитячого травматизму на дорогах міста. Оновлено матеріали куточка «Дорожня абетка». Класні керівники та вихователі підготували і провели Єдиний урок з безпеки дорожнього руху, на якому ознайомили учнів та вихованців із Законом України «Про дорожній рух». На високому пізнавально-розважальному рівні пройшли бесіди, вікторини, конкурси малюнків з Правил дорожнього руху.

Проведено моніторинг побажань педагогів та батьків щодо покращення умов безпечного руху дітей на предмет облаштування засобами організації дорожнього руху (дорожніми знаками, світлофорами, пристроями примусового зниження швидкості транспорту), а також запобігання паркування автомобілів поблизу навчального закладу. Протягом місяця проводились заходи по профілактиці дорожньо-транспортного травматизму: виховні години, зустрічі з працівниками ДАІ, зустріч з представниками журналу «Безпечна смуга», батьківські збори, бібліотечні уроки «Наші вірні друзі на вулицях і дорогах», проведений конкурс малюнку «Ми за безпечний рух на дорогах», встановлено стенд «Ми – за безпеку дорожнього руху».


З учнями початкових класів було проведено:
  • Урок-гру на тему: «Основні правила поведінки учнів на вулиці і в дорозі»
  • Інтерактивний урок на тему: «Вивчай і знай правила дорожнього руху»
  • Театралізоване дійство-казка «Ми – пішоходи!»

Учні 5-8 класів брали участь у вікторинах, працювали у творчій студії «В гостях у Моргайлика», зустрічалися з представниками ДАІ.

Учні 6-х класів зустрічалися з представниками журналу «Безпечна смуга».

Учні 1-11 класів брали активну участь у конкурсі малюнків та плакатів на тему «Безпека на дорозі». У шкільній бібліотеці було розгорнуто книжкову виставку для батьків та дітей «Абетка безпеки на дорозі».

Під час Тижня діти навчилися:
  • прогнозувати небезпечні ситуації та знаходити правильні рішення щодо безпечного виходу з цих ситуацій;
  • надавати само– та взаємодопомогу, звертатися за допомогою у відповідні органи.