Екскурсія до національного археологічного музею "Трипілля"

опубліковано 20 лист. 2013 р., 12:35 Наталія Царевич   [ оновлено 20 лист. 2013 р., 12:35 ]
20 листопада 2013 р. учні CШ № 106 відвідали національний археологічний музей "Трипілля".

Музей розташований на сивочолій дніпровській кручі у селі Трипілля Обухівського району на місці городища, де було давнє місто Треполь. Люди оселилися вперше на цій горі понад десять тисяч років тому, в кам’яному віці. Було тут і селище трипільської цивілізації шість тисяч років тому.

Експозиція музею розповідає про історичні події, які відбувалися на Київщині від палеоліту до кінця ХVІІІ століття. У музеї представлені старожитності зарубинецької, черняхівської, київської, пеньковської, колочинської, коргацько-празької, лука-райковецької, волинцівської та роменської культур.


Значне місце в експозиції займають експонати трипільської культури. За сучасними дослідженнями на території Київського Подніпров’я відомо понад 100 пам’яток трипільської культури. Вражають увагу відвідувачів музею знахідки глинобитних будинків, багатокольорового тонкого посуду, витончених статуеток і виробів із міді.

Трипільська цивілізація... Вона молода - відкрита відомим археологом Вікентієм Хвойкою 103 роки тому, і така давня, що є праматір’ю землеробських культур, бо існувала 5-7 тисяч років тому. У Трипільській культурі ми знаходимо Гармонію, що відповідає поняттям: Любов, Земля, Жінка, Життя. Ця культура несе в собі поклоніння Первозданній матері-Богині, яка подарувала своїм дітям Всесвіт. Її мова ллється прекрасними орнаментами розпису на кераміці і зачаровує довершеністю художніх і пластичних засобів, пропорційністю, безмежною кількістю форм, інформаційною глибиною образів. Трипільці - діти Природи і Космосу, їх символічне послання на кераміці налічує тисячі знаків глибинного змісту - пізнання себе і світу, природних явищ та ритмів.

До музейного комплексу входить Дівич-гора, де виявлено городище, святилище, могильник зарубинецької культури (ІІ ст. до н.е.), знайдено кілька скарбів монет: візантійських, українських княжих часів, англійських, німецьких, польських.