День вшанування 27-х роковин Чорнобильської трагедії

опубліковано 26 квіт. 2013 р., 12:58 Наталія Царевич
26 квітня 2013 року у СШ № 106 пройшов День інформування педагогічного колективу щодо вшанування 27-х роковин Чорнобильської трагедії.

У заході під головуванням директора школи Олександра Миколайовича Колосенка взяли участь 26 вчителів.

День інформування трудових колективів Шевченківського району міста Києва щодо вшанування 27-х роковин Чорнобильської трагедії проводиться на виконання доручення Глави Адміністрації Президента України від 25.03.2013 року № 02-01/833 та розпорядження Київської міської державної адміністрації від 04.04.2013 року № 464 «Про затвердження заходів, пов’язаних із 27-ми роковинами Чорнобильської катастрофи».


Довідка

Чорнобильська катастрофа

26 квітня 1986 року на Чорнобильській АЕС сталася найбільша в історії атомної енергетики аварія. Реактор четвертого енергоблоку вибухнув. Радіоактивні елементи йоду, стронцію і цезію поширилися на північну частин України, Білорусі, Прибалтики, Польщі, Швеції, Фінляндії й інших країн.

Чорнобильська катастрофа спричинила великі людські жертви і Чорнобиль став символом атомної небезпеки у світовому масштабі.

Населення району Чорнобиля - 175 тисяч - і міста Чорнобиля 14 тисяч значною мірою було евакуйоване. Однак в місті й досі продовжує проживати невелика кількість населення.

Радіоактивна хмара від аварії пройшла над європейською частиною СРСР, більшою частиною Європи, східною частиною США. Приблизно 60% радіоактивних речовин осіло на території Білорусі. Понад 200 000 чоловік були евакуйовані із зон забруднення.

У результаті аварії з сільськогосподарського користування було виведено понад 5 млн. га земель, довкола АЕС створена 30-кілометрова зона відчуження, знищені і поховані (закопані важкою технікою) сотні дрібних населених пунктів.

Після аварії на четвертому енергоблоці робота електростанції була припинена через небезпечну радіаційну обстановку. Проте уже в жовтні 1986 року, після масштабних робіт з дезактивації території і спорудження «саркофага», перший та другий енергоблоки були знову введені в дію, у грудні 1987 року відновлена робота третього.

У 1991 році на другому енергоблоці спалахнула пожежа, і в жовтні цього ж року реактор був повністю виведений з експлуатації. У грудні 1995 року був підписаний меморандум про взаєморозуміння між Урядом України і урядами країн «великої сімки» і Комісією Європейського Союзу, згідно якому почалася розробка програми повного закриття станції до 2000 року. 15 грудня 2000 року був назавжди зупинений реактор останнього, третього енергоблоку.

Чорнобиль нагадує про себе й сьогодні. Особливу тривогу викликають стан здоров'я учасників ліквідації наслідків аварії, які проживають на забруднених територіях, розвиток онкологічних захворювань у дітей та дорослих.

Багатьох очевидців даної катастрофи вже давно нема серед живих, тисячі загубили здоров'я, переживаючи страшні наслідки аварії. Вічна їм пам'ять...

Проте сьогодні ми усі разом повинні вшановувати пам'ять численних жертв катастрофи, дбати про те, щоб майбутні покоління не переживали подібних трагедій і мали змогу побачити світ прекрасним, повітря чистим, а не таким, що забирає життя.