2013 рік

Тут зібрано новини школи 2013 року.

Новини 2012 року шукайте у відповідному розділі.Екскурсія до національного археологічного музею "Трипілля"

опубліковано 20 лист. 2013 р., 12:35 Наталія Царевич   [ оновлено 20 лист. 2013 р., 12:35 ]

20 листопада 2013 р. учні CШ № 106 відвідали національний археологічний музей "Трипілля".

Музей розташований на сивочолій дніпровській кручі у селі Трипілля Обухівського району на місці городища, де було давнє місто Треполь. Люди оселилися вперше на цій горі понад десять тисяч років тому, в кам’яному віці. Було тут і селище трипільської цивілізації шість тисяч років тому.

Експозиція музею розповідає про історичні події, які відбувалися на Київщині від палеоліту до кінця ХVІІІ століття. У музеї представлені старожитності зарубинецької, черняхівської, київської, пеньковської, колочинської, коргацько-празької, лука-райковецької, волинцівської та роменської культур.


Значне місце в експозиції займають експонати трипільської культури. За сучасними дослідженнями на території Київського Подніпров’я відомо понад 100 пам’яток трипільської культури. Вражають увагу відвідувачів музею знахідки глинобитних будинків, багатокольорового тонкого посуду, витончених статуеток і виробів із міді.

Трипільська цивілізація... Вона молода - відкрита відомим археологом Вікентієм Хвойкою 103 роки тому, і така давня, що є праматір’ю землеробських культур, бо існувала 5-7 тисяч років тому. У Трипільській культурі ми знаходимо Гармонію, що відповідає поняттям: Любов, Земля, Жінка, Життя. Ця культура несе в собі поклоніння Первозданній матері-Богині, яка подарувала своїм дітям Всесвіт. Її мова ллється прекрасними орнаментами розпису на кераміці і зачаровує довершеністю художніх і пластичних засобів, пропорційністю, безмежною кількістю форм, інформаційною глибиною образів. Трипільці - діти Природи і Космосу, їх символічне послання на кераміці налічує тисячі знаків глибинного змісту - пізнання себе і світу, природних явищ та ритмів.

До музейного комплексу входить Дівич-гора, де виявлено городище, святилище, могильник зарубинецької культури (ІІ ст. до н.е.), знайдено кілька скарбів монет: візантійських, українських княжих часів, англійських, німецьких, польських.

Збори ветеранів до 70-річчя звільнення Києва і Дня Артилерії

опубліковано 20 лист. 2013 р., 12:22 Наталія Царевич   [ оновлено 20 лист. 2013 р., 12:23 ]

19 листопада 2013 р. в СШ № 106 відбулись урочисті традиційні збори ветеранів війни і КАПУ, присвячені 70-річчю звільнення Києва і Дню Артилерії.

У зборах взяв участь Президент Асоціації учасників бойових дій генерал-лейтенант Новіков А.М.

Підполковник Секерко С.А., випускник 1953 року, автор поеми про війну та кохання "Недотрога", декламував свої вірші, зокрема "Наша дружба".

Полковник Болтрик В.М., випускник 1941 року, якому виповнилось 90 років, співав пісні воєнних років.


"Зустріч поколінь" закінчилась, але пам’ять про тих, хто ціною свого життя добував Перемогу, ніколи не згасне в наших серцях.

Війна. У цьому слові біль і розпач матерів, плач сиріт. Це ганебна сторінка в історії людства, це події, від яких мимоволі здригаєшся і вимовляєш: «Не повторитися цьому! Ніколи».

Хай звершене батьками і дідами, усім поколінням, яке пройшло війну, надихає нас на добрі справи в ім’я зміцнення української держави, створює всім, хто живе в Україні, щасливе і заможне життя. Здоров’я вам, добра і злагоди!

Засідання педагогічної ради (11 листопада 2013)

опубліковано 13 лист. 2013 р., 13:02 Наталія Царевич   [ оновлено 14 лист. 2013 р., 15:01 ]

11 листопада 2013 року о 15:15 в актовій залі СШ № 106 відбулось засідання педагогічної ради.

Розглянуто питання:
  1. Обговорення державного стандарту початкової і базової освіти.
  2. Вивчення рекомендацій МОНу щодо орієнтованого оцінювання якості навчання у перших та п’ятих класах.
  3. Моніторинг у десятих та п’ятих класах.
  4. Звіт про роботу  класного керівника 6-А класу Данелейко О.І.

Старшокласники зіграли у "Брейн-ринг" з історії

опубліковано 13 лист. 2013 р., 12:56 Наталія Царевич   [ оновлено 13 лист. 2013 р., 12:56 ]

У понеділок, 14 жовтня 2013 р., у СШ № 106 стартував тиждень історії.

Тиждень розпочався з інтелектуальної гри «Брейн-ринг» між учнями 8–А та 9–А класів. В актовій залі школи вчителі та учні 5 – 11 класів мали змогу подивитися, які знання мають наші учні з історії.

Гра завершилася перемогою команди 8-A класу.

Захід було організовано учителем історії Дигідем А. І.

Пам’ять про 70 річницю визволення Києва

опубліковано 13 лист. 2013 р., 12:51 Наталія Царевич   [ оновлено 13 лист. 2013 р., 12:51 ]

У вівторок, 5 листопада 2013 року, у спеціалізованій школі № 106 м. Києва пройшли пам’ятні заходи, присвячені 70-й річниці визволення Києва. В актовій залі школи вчителі та учні 5 – 11 класів мали можливість дізнатися як відбувалися ті вікопомні події.

Захід було проведено учителем історії Дигідем А. І. Зокрема було зазначено: «Битва за Київ (1943) — великомасштабна битва Червоної Армії та Вермахту 3-13 листопада 1943 року. У радянській військовій історії відома як Київська наступальна операція. З радянського боку в бою брали участь війська Першого українського фронту під командуванням генерала Ватутіна та Перша окрема чехословацька бригада. У ході операції Київ було визволено Червоною Армією».

У кінці перегляду фільму всі присутні учні та вчителі вшанували пам'ять ветеранів, які поклали своє життя за визволення Києва, хвилиною мовчання.


«Ритуал пам'яті» до 70-ї річниці визволення міста Києва

опубліковано 13 лист. 2013 р., 12:46 Наталія Царевич   [ оновлено 13 лист. 2013 р., 12:46 ]

6 листопада 2013 року з нагоди 70-ї річниці визволення міста Києва у Шевченківському районі столиці відбувся «Ритуал пам'яті» з покладанням квітів до пам'ятника Героям-танкістам - визволителям міста-героя Києва та до Стели Перемоги, що на площі Перемоги.

Урочисті пам'ятні заходи відбулися за участю керівництва міста Києва та Шевченківського району, зокрема заступника голови Київської міської державної адміністрації Віктора Коржа, а також голови Шевченківської райдержадміністрації Сергія Зіміна, його заступників, ветеранів і учасників Великої Вітчизняної війни, визволителів України та міста Києва, райвійськкомату, представників трудових колективів, громадськості, школярів.

Учасники зібрання поклали квіти до пам'ятників та вшанували загиблих воїнів-побратимів хвилиною мовчання. Ветерани війни зі сльозами щастя спілкувалися зі школярами, що цього дня прийшли віддати шану визволителям.

6 листопада 2013 року у заході з покладання квітів до пам'ятника Невідомому солдатові у Парку Вічної Слави взяла участь Вікторія Миколаївна Дрозденко, заступник директора СШ № 106 з виховної роботи.
Після школи - на навчання в Академію внутрішніх справ!

опубліковано 13 лист. 2013 р., 12:32 Наталія Царевич   [ оновлено 14 лист. 2013 р., 15:44 ]

11 листопада 2013 року учні 8-А, 9-А, 10-А класів разом зі своїми класними керівниками Бова О.І., Брижик З.С., Сальніковою А.О. побували на дні відкритих дверей у РУ ГУ МВС України Шевченківського району м. Києва (м. Київ, вул. Герцена, 9).

Професіонали охорони правопорядку провели профорієнтаційну бесіду і запросили учнів після завершення школи на навчання до Національної академії внутрішніх справ у м. Києві.
Підписано договір про співпрацю з Гайсинським управлінням освіти

опубліковано 3 лист. 2013 р., 15:41 Наталія Царевич   [ оновлено 13 лют. 2014 р., 01:59 ]

1 листопада 2013 року педагогічний колектив СШ № 106 приймав делегацію директорів шкіл Гайсинського району Вінницької області на чолі з начальником Гайсинської районної державної адміністрації Григорієм Івановичем Боровим та завідувачем методичним кабінетом Гайсинського РУО Віталієм Петровичем Сичем.

Гостей радо зустріли концертом, підготовленим та проведеним учнівським та педагогічним колективом школи.

Під час дружньої зустрічі був підписаний договір про співпрацю між Гайсинським управлінням освіти та спеціалізованою школою № 106 м. Києва.


До дня 69-ї річниці визволення України від фашистських загарбників

опубліковано 28 жовт. 2013 р., 11:43 Наталія Царевич   [ оновлено 28 жовт. 2013 р., 11:52 ]

На відзначення пам'ятних дат Великої Вітчизняної війни, вшанування подвигу бійців Червоної Армії в боротьбі за свободу і незалежність Вітчизни, поліпшення соціального захисту ветеранів війни та на виконання Закону України "Про увічнення Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років" у столиці відновили Почесну Варту школярів «Пост № 1» у Парку Вічної Слави біля пам'ятника Невідомому солдатові. Такий почесний караул існував за радянських часів, його було створено 45 років тому.


Право відкрити «Пост №1» надано Шевченківському району м. Києва, вихованцям ліцею-інтернату №23 «Кадетський корпус».

Право заступити на «Пост № 1» отримали найкращі учні навчальних закладів Києва, лідери учнівського самоврядування.

Під час проведення заходу відбулось вшанування пам’яті визволителів міста Києва від фашистських загарбників за участю голови Київської міської державної адміністрації Олександра Попова, директора Департаменту освіти і науки Оксани Добровольської, директорів шкіл Шевченківського району м. Києва (директора СШ № 106 Юлії Лісової), учасників Поста № 1 у місті Києві минулих років, представників пошукових загонів, ветеранів Великої Вітчизняної війни та керівників навчальних закладів столиці.

Вахту Пам’яті київські школярі нестимуть з 28 жовтня до 6 листопада.З початку 2013 року в країні відзначається 70-та річниця визволення України від фашистських загарбників, а в 2015 році українці відсвяткують 70-ту річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941—1945 років.

Гідне відзначення 70-річчя визволення України від фашистських загарбників та Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років є нашим моральним обов’язком перед поколінням, яке своїм подвигом фактично вибороло для сучасників незалежну Українську державу.


Початок визволення України

Восени 1942 року на Волзі в районі Сталінграда розпочалася одна з найбільших битв Другої світової війни. У результаті наступу радянської армії 19-23 листопада в оточенні опинилося 330-тисячне німецьке угруповання. 2 лютого 1943 року фашистські війська капітулювали. Перемога під Сталінградом відкрила можливість для наступу радянських військ в Україні. 18 грудня 1942 року фашистів вибили із с. Півнівка Міловського району (Луганщина). Того ж дня від нацистів звільнено ще декілька населених пунктів України. Першим районним центром, звільненим від окупантів, було м. Мілове. 1 066 солдатів і офіцерів загинули за визволення першого міста на українській землі.

Улітку 1943 року (5 липня - 23 серпня) радянським військам удалося завдати поразки гітлерівським арміям на Курській дузі. Загальний наступ під Курськом дав можливість визволити місто Харків (23 серпня 1943 року). Уперше за всю історію Другої світової війни Москва салютувала визволителям українського міста. Почався загальний наступ, який мав на меті повністю звільнити Україну від німецько-фашистських загарбників. Першим етапом цього плану стала підготовка до визволення Лівобережної України.

Протягом серпня - вересня 1943 року від німців звільнено Лівобережжя з його промисловим серцем - Донбасом. Операції на території Лівобережної України відбувалися у важких умовах. Відступаючи, нацисти в безсилій люті застосували тактику «випаленої землі» - знищували все, передусім промислові об'єкти й матеріальні цінності, які не можна було вивезти до Німеччини. У жовтні 1943 року радянські війська остаточно ліквідували німецькі плацдарми в районі Мелітополя та Запоріжжя й самі почали закріплюватися на правому березі Дніпра біля Києва та Кременчука. На черзі була операція з визволення столиці України.


Відкритий урок для батьків від Наталії Савенок

опубліковано 25 жовт. 2013 р., 07:55 Наталія Царевич   [ оновлено 25 жовт. 2013 р., 07:55 ]

16 жовтня 2013 року в 1-А класі СШ № 106 в групі №1 (англійська мова) Наталії Вікторівни Савенок відбувся відкритий урок для батьків учнів.

Весь урок проходив в ігровій формі.

16 жовтня 2013 року в 1-А класі СШ № 106 в групі №1 (англійська мова) Наталії Вікторівни Савенок відбувся відкритий урок для батьків учнів.  Весь урок проходив в ігровій формі.

1-10 of 60